مجله رسمیو

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

رسمیو؛ حامی جدید رویداد جایزه دیتاژورنالیسم دقیقه

دنیای امروز غرق در داده‌هاست. از اخبار و گزارش‌ها گرفته تا تجارت و سیاست، ردپای داده‌ها در همه جا دیده می‌شود. دیتاژورنالیسم یا روزنامه‌نگاری داده، روشی نوین برای استفاده از این داده‌ها در جهت روایت داستان‌ها و ارائه اطلاعات به شکلی جذاب و قابل فهم است.

چرا دیتاژورنالیسم مهم است؟

  • افزایش دقت و شفافیت: دیتاژورنالیسم با استفاده از آمار و ارقام، به جای اتکا به نقل قول‌ها و نظرات، به ارائه گزارش‌های دقیق‌تر و شفاف‌تر کمک می‌کند.
  • جذب مخاطبان: استفاده از نمودارها، تصاویر و ابزارهای بصری، اطلاعات را به شکلی جذاب‌تر و قابل فهم‌تر برای مخاطبان ارائه می‌دهد.
  • کشف حقایق پنهان: تحلیل داده‌ها می‌تواند به کشف حقایق و زوایای پنهانی از یک موضوع بپردازد که با روش‌های سنتی روزنامه‌نگاری قابل کشف نیست.

حضور رسمیو در دقیقه

مجله تحلیلی دقیقه با برگزاری مسابقه و اهدای جایزه‌ دیتاژورنالیسم از روزنامه‌نگاران، نویسندگان، تحلیلگران داده و سایر علاقه‌مندانی که با تحلیل داده و انتشار مقاله برای ارتقای فرهنگ عمومی تلاش می‌کنند تقدیر می‌کند.

شرکت‌ رسمیو ابراز علاقه‌ کرده تا رزومه و نمونه کار نفرات برگزیدۀ رویداد را –البته در صورت تمایل خود این افراد– دریافت کند. رسمیو داده‌های زیادی درباره فعالیت شرکت‌های ایرانی و ارتباطات آنان دارد و کار روی داده‌هایش برای تحلیلگران داده‌ و روزنامه‌نگاران از جذابیت زیادی برخوردار خواهد بود.

برندگان نهایی جایزه پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ اعلام خواهند شد.

مقالات دیگر هم بخوانید