مجله رسمیو

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

رسمیو برای حسابداران، ابزاری کامل برای مقایسه شرکت‌ها و تحلیل جزئیات

رسمیو یک ابزار کامل برای تحلیل کسب و کارها و انجام کارهای تجاری است که برای کاربران این امکان را فراهم می‌کند تا به راحتی و در زمانی کوتاه به اطلاعات مرتبط با شرکت‌ها دسترسی داشته باشند. این اطلاعات شامل روش‌های ارتباطی، اطلاعات ثبتی، محصولات، برندها و دیگر موارد مرتبط با کسب‌وکارها می‌شود.

علاوه بر این، با دسترسی به اطلاعات مرتبط با شرکت‌ها مانند آمارهای صادرات و واردات، ارتباطات شرکتی و غیره می‌توانید تحلیل دقیقی از بازار کسب و کارهای ایران داشته باشید. در این پلتفرم اطلاعات و داده‌های مربوط شرکت‌ها را مشاهده کرده و افراد صاحب سمت داخل شرکت‌ها را بشناسید.

رسمیو چیست و چه کاربردی دارد؟

برخی مواقع ممکن است نیاز به اطلاعات یک شرکت مانند کد اقتصادی، شماره ثبت، شماره تماس شرکت، محصولات و خدمات و غیره پیدا کنید. جستجو و پیدا کردن این اطلاعات پراکنده در اینترنت کاری سخت و زمان‌بر است.

حال فرض کنید نیاز به اطلاعات و داده‌های چند کسب و کار هم داشته باشید. حتی ممکن است در نهایت پس از ساعت‌ها جستجو هم،  به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا نکنید. در این شرایط راه حل چیست؟ چگونه می‌توان با صرف کمترین زمان به اطلاعات یک شرکت دسترسی پیدا کرد؟ 

رسمیو یک پلتفرم برتر ارتباطی و تحلیلی برای کسب‌وکارها در ایران است که اطلاعات منحصر به فردی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این پلتفرم به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا به اطلاعات جامع و دقیقی در مورد شرکت‌ها دسترسی پیدا کنند. 

کاربران می‌توانند به راحتی اطلاعاتی از جمله راه‌های ارتباطی، اطلاعات ثبتی، محصولات و برندها، تاریخچه شرکت‌ها، آمارهای مالی، شرکت‌های مادر و زیرمجموعه و سایر جزئیات مرتبط را جستجو و مشاهده کنند.

علاوه بر این، با ترکیب و تحلیل اطلاعات ارائه شده در رسمیو، کسب‌وکارها می‌توانند به بهترین شکل ممکن استراتژی‌های تجاری خود را تنظیم کرده و تصمیمات لازم را بگیرند. در واقع، رسمیو یک ابزار قدرتمند است که به کسب‌وکارها در فهم بهتر بازار، ارتقاء ارتباطات و بهبود عملکرد کمک می‌کند.

در رسمیو می‌توانید تنها با یک کلیک به اطلاعات وسیعی دسترسی پیدا کرده و شرکت موردنظرتان را بشناسید.

رسمیو شامل چه اطلاعاتی است؟

هر شرکتی که به صورت قانونی در کشور ثبت می‌شود، باید اطلاعات خود را در روزنامه رسمی کشور به طور عمومی منتشر کند. پس از اینکه اطلاعات شرکت در روزنامه رسمی منتشر شد، این اطلاعات به صورت خودکار در رسمیو قرار می‌گیرد.

 از این رو شما می‌توانید اطلاعات مورد نظر را فیلتر کرده و هر زمانی که می‌خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید. تمامی این اطلاعات در یک صفحه و به صورت کامل در اختیار شما قرار می‌گیرد.

منابع مورد استفاده رسمیو

رسمیو داده‌های کلیه شرکت‌های رسمی را از سامانه‌های مختلف جمع آوری و دسته بندی کرده و به صورت طبقه بندی شده در اختیار کاربران قرار داده است. در اینصورت شما می‌توانید در زمانی کوتاه شرکت موردنظرتان را بشناسید. برخی از این اطلاعات عبارت است از:

 • اطلاعات ثبتی (تاریخ تاسیس، وضعیت شرکت، نوع شرکت، شماره ثبت، کد اقتصادی، شناسه ملی، آخرین سرمایه ثبتی، آدرس شرکت، کد پستی، آخرین آگهی روزنامه رسمی)
 • محصولات و خدمات (آدرس سایت، تعداد ستاره مجوز، تلفن پشتیبانی، ایمیل پشتیبانی)
 • اطلاعات مالی (آخرین سرمایه ثبتی، تغییرات سرمایه)
 • آگهی‌های روزنامه رسمی (کلیه آگهی‌ها)
 • مجوزها و صنعت
 • قراردادهای دولتی
 • مجوزهای تولید
 • مجوزهای دانش بنیان و سازمان برنامه و بودجه
 • کالاهای تولیدی و کالاهای وارداتی
 • آمار مربوط به تجارت (آمار تجارت بر اساس کد HS)

لازم به ذکر است، کلیه اطلاعات منتشر شده در سامانه رسمیو، مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

 در واقع رسمیو تولیدکننده داده نیست. رسمیو این اطلاعات را از منابع رسمی حاکمیتی دریافت کرده و به صورت طبقه بندی شده و در قالب یک رابط کاربری آسان، در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سایر امکانات این پلتفرم شامل موارد زیر است:

 • مجهز به ابزار جستجوی پیشرفته (با کمک این قابلیت می‌توانید از خصوصیات مختلف برای جستجو میان شرکت ‌ها استفاده کنید.)
 • گراف ارتباطات (با استفاده از این ویژگی، می‌توانید گراف بسازید و ارتباطات پیچیده میان افراد و شرکت‌ها را تنها با یک تصویر مشاهده کنید.) در ضمن، در گراف امکان جستجو بر اساس کد ملی اشخاص و شناسه ملی شرکت‌ها وجود دارد.

داده‌های صنایع رسمیو امکاناتی را برای شما فراهم می‌کند که بر اساس طبقه بندی جهانی HS، می‌توانید به آمار تجارت جهانی در کالاهای مختلف، شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده هر کالایی به کشور دسترسی پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کنید.

رسمیو چگونه به حسابداران کمک می کند؟

رسمیو به حسابداران و افرادی که در امور مالی و حسابداری کسب‌وکارها مشغول به کار هستند، اطلاعات ارزشمندی را ارائه می‌دهد.  این پلتفرم کلیه اطلاعات ثبتی و رسمی شرکت‌ها و اطلاعات مربوط به ارز دریافتی را در اختیار حسابداران قرار می‌دهد. 

برای رد کردن صورتحساب‌های مالی، دسترسی به اطلاعات ثبتی شرکت‌ها مانند شناسه ملی، اسم ثبتی و کد اقتصادی لازم است. رسمیو کلیه این اطلاعات را دارا بوده و حسابداران می‌توانند به صورت کامل به آنها دسترسی داشته باشند.

این اطلاعات به حسابداران کمک می‌کند تا دقیق‌ترین و بهترین تصمیمات مالی را برای کسب‌وکارها اتخاذ کنند. مهم‌تر اینکه دسترسی داشتن به اطلاعات مورد نیاز (شناسه ملی، کد اقتصادی و …) به صورت یکجا، زمان انجام امور حسابداری را نیز کاهش می‌دهد و حسابداران می‌توانند به راحتی و در زمانی کوتاه به اطلاعات مورد نظر دسترسی داشته باشند و نیازی به صرف وقت برای جستجوی اطلاعات در اینترنت هم نخواهد بود.

رسمیو برای حسابداران، امکان مقایسه شرکت‌ها و تحلیل جزئیات مالی را هم فراهم می‌کند. با این روش ارتباط مالی بین کسب‌وکارها بهبود می‌یابد و تصمیمات مالی با دانش بیشتری گرفته خواهد شد.

همچنین رسمیو در معاملات فصلی نیز به حسابداران کمک می‌کند. در معاملات فصلی به اطلاعاتی از جمله کد اقتصادی، شناسه ملی و غیره نیاز است. کاربران می‌توانند با نام ثبتی شرکت، شناسه ملی یا کد اقتصادی، در رسمیو جستجو کرده و اطلاعات مورد نظر را مشاهده کنند. با این کار حسابداران می‌توانند زمان کوتاهی را برای وارد کردن فاکتورها در سامانه‌هایی مانند معاملات فصلی صرف کنند.

علاوه بر این، در رسمیو اطلاعات کلیه شرکت‌های ایرانی وجود دارد و برای بررسی موارد مورد نظر نیازی به چک کردن داده‌های مختلف و صرف وقت برای جستجوی اطلاعات نخواهد بود.

به استعلام یک شرکت نیاز دارید؟ 

شما می‌توانید در کسری از ثانیه، قانونی بودن شرکت را بررسی کنید. همچنین شما با گرفتن استعلام از شرکت، می‌توانید از وضعیت فعال یا فعال نبودن مطلع شوید. (در صورت تغییر اطلاعات شرکت در سازمان ثبت، توسط نیز رسمیو نمایش داده می‌شود.)

چرا از رسمیو استفاده کنیم؟

استفاده از رسمیو، می‌تواند برای کسب‌وکارها و متخصصان مالی (برای حسابداری، حسابرسی و بازرسی شرکت‌ها) بسیار مفید باشد. دلایل استفاده از این پلتفرم شامل موارد زیر می‌شود:

دسترسی به اطلاعات کامل و معتبر

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اطلاعات رسمیو از کجا گردآوری می‌شود؟ آیا این اطلاعات واقعا معتبر هستند؟ رسمیو اطلاعات کسب‌وکارها و شرکت‌های مختلف را از منابع معتبر و رسمی جمع‌آوری می‌کند، بنابراین اطلاعاتی که ارائه می‌دهد، معتبر و قابل اطمینان است.  برخی از این منابع عبارتند از:

 • اطلاعات مربوط به وضعیت شرکت‌ها (فعال یا فعال نبودن): تارنماهای سازمان ثبت
 • تعرفه‌های تجارت: بانک جهانی
 • اطلاعات مربوط به محصولات شرکت‌ها: ایران کد
 • مجوزهای دانش بنیان: سایت‌های مجوزهای دولتی
 • اطلاعات تجارت کشورها: سازمان ملل

اطلاعات مالی دقیق

برای حسابداران و متخصصان مالی، دسترسی داشتن به اطلاعات مالی دقیق و کامل بسیار مهم است تا تصمیمات مالی بهتری اتخاذ کنند.

صرفه جویی در زمان و هزینه

دسترسی به اطلاعات مرتبط با کسب‌وکارها از طریق رسمیو می‌تواند زمان و هزینه‌های جستجو و تحلیل اطلاعات را کاهش دهد.

تحلیل رقبا

این پلتفرم به کسب و کارها این امکان را می‌دهد تا بازار را بهتر تحلیل کرده و اطلاعات دقیقی از رقبا، مشتریان و روند بازار به دست آورند.

برقراری ارتباط بهتر با شرکت ها

با داشتن اطلاعات کامل از شرکت‌ها و کسب‌وکارها، می‌توانید ارتباطات تجاری بهتری را با آنها برقرار کنید.

به طور کلی، رسمیو یک ابزار قدرتمند است که به کسب‌وکارها کمک می‌کند از اطلاعات بهتری برای تصمیم‌گیری و مدیریت بهره‌ برند.

چگونه از رسمیو استفاده کنیم؟

در رسمیو می‌توانید به دو صورت ساده و پیشرفته جستجو کنید. برای آشنایی بیشتر کاربران، نحوه جستجو در رسمیو و دسترسی به اطلاعات به صورت خلاصه در ادامه بیان شده است:

جستجوی ساده در رسمیو

این جستجو براساس نام شرکت، کدملی و نام اشخاص، شناسه ملی و غیره قابل انجام است یعنی اگر به هر یک از موارد فوق دسترسی داشته باشید (حتی نام شرکت) می‌توانید فرایند جستجو را انجام دهید.

با جستجوی ساده اطلاعاتی از جمله وضعیت شرکت (فعال یا غیرفعال بودن)، آدرس شرکت، آگهی‌های روزنامه رسمی  و غیره را می‌توانید مشاهده کنید.

برای این کار کافیست وارد سایت رسمیو شوید (پس از وارد کردن اطلاعات حساب کاربری) و روی گزینه جستجوی ساده کلیک کنید:

معاملات فصلی

در این قسمت شناسه ملی، کد ملی، نام شرکت یا شخص را وارد کنید:

(وارد کردن یکی از اطلاعات کافیست)

رسمیو

پس از کلیک روی دکمه جستجو، فهرستی از نتایج که شامل خود موردِ جستجو شده و موارد مشابه آن است، برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید از این فهرست شرکت مورد نظر را انتخاب کنید. (با بررسی شناسه ملی یا نام مدیر عامل)

سامانه رسمیو

پس از انتخاب شرکت، اطلاعات ثبتی، مجوزها و مالکیت‌ها و آگهی‌های روزنامه رسمی برای شما نمایش داده می‌شود:

رسمیو برای حسابداران
رسمیو در حسابداری
کمک رسمیو به حسابداران

جستجوی پیشرفته در رسمیو

اگر می‌خواهید اطلاعاتی که جستجو می‌کنید را براساس دسته بندی مشخصی طبقه‌بندی کنید، می‌توانید از جستجوی پیشرفته رسمیو استفاده کنید. انواع جستجوی پیشرفته شامل شرکت، شخص، محصول، صنعت و غیره است.

پس از وارد کردن اطلاعات حساب کاربری و ورود به سایت رسمیو، روی گزینه جستجوی پیشرفته کلیک کنید:

رسمیو چگونه به کمک حسابداران می آید؟

یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

روی هر یک از گزینه‌ها که کلیک کنید، در سمت راست فیلترهای مربوط به هر بخش برای شما نمایش داده می‌شود: (برای مثال در تصویر زیر فیلترهای مربوط به «آمار تجارت» را مشاهده می‌کنید)

رسمیو در حسابداری

هر کدام از این فیلترها دارای یک سری زیر مجموعه هستند که می‌توانید زیرمجموعه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است، امکان جستجوی پیشرفته در کاربری‌های رایگان وجود ندارد و در صورتی که کاربری شما شخص باشد، فقط سه نتیجه اول جستجو برای شما قابل نمایش است.

محدود نمانید!
دسترسی نامحدود به بانک اطلاعاتی بیش از ۲ میلیون شرکت ایرانی با اشتراک‌های ویژه رسمیو
مقالات دیگر هم بخوانید