مجله رسمیو

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

«اعضای مرتبط با یک شرکت»

یکی از اطلاعات اصلی سامانه رسمیو، که بسیار هم مورد استقبال و استفاده مخاطبان قرار گرفته است، اطلاعات مربوط به «اعضای مرتبط با هر شرکت» است.

اشخاص مرتبط با هر شرکت چه کسانی هستند؟

هیئت مدیره
«اعضای مرتبط با یک شرکت»

وقتی شما عزم می‌کنید شرکتی را تأسیس کند و در آن تجارت کنید، از اولین قدم‌هایی که باید بردارید پیدا کردن اعضای تیم‌تان است؛ اعضایی که با کمک آن‌ها شرکت را تأسیس کرده، پایه‌ریزی کنید و پیش ببرید. این افراد، افرادی هستند که همکاران شما در تأسیس شرکت هستند و زمانی که می‌خواهید اطلاعات شرکت را ثبت کنید، باید آن‌ها را معرفی کنید. یعنی چه کسانی؟ اعضای هیئت مدیره شامل رئیس هیئت مدیره، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و بازرسین. 

شما در حال حاضر می‌توانید همه افرادی که در یک بازه زمانی با یک شرکت همچین ارتباطاتی داشتند را شناسایی و نقش آن‌ها را ببینید. رسمیو به شما نشان می‌دهد که چه کسانی عضو هیئت مدیره این شرکت هستند و چه کسانی سمت اجرایی در آن دارند. 

منبع داده‌های اشخاص هر شرکت در رسمیو

سازمان روزنامه رسمی، اطلاعات همه شرکت‌ها را در خود دارد و سامانه رسمیو این اطلاعات را از روزنامه‌رسمی دریافت می‌کند.با این تفاوت که روزنامه رسمی صرفاً به شما یک متن می‌دهد ولی رسمیو با طبقه‌بندی و برقراری ارتباط میان داده‌ها، این امکان را به شما می‌دهد که همه شرکت‌های یک فرد و نقش‌هایی که در آن دارد و افرادی که در شرکت‌های مختلف با هم ارتباط دارند را به شما نشان می‌دهد و این وصل کردن ارتباطات، به مخاطبین رسمیو اجازه رصد فعالیت‌های شرکتی همه افراد کشور و به مسئولین نظارتی امکان رصد این فعالیت‌ها برای پیشگیری از مفاسد اقتصادی و رهگیری روابط و تعاملات را می‌دهد. 

البته این همه ماجرا نیست!

سامانه رسمیو با تفکیک اطلاعات به دو صورت استفاده از اطلاعات را ساده تر کرده است:

۱- مشخص کردن افرادی که در حال حاضر با شرکت‌ها ارتباط دارند و جدا کردن آن‌ها با افرادی که در گذشته با شرکت در تعامل بوده‌اند. 

یک از مواردی که به پالایش اطلاعات اعضای هیئت مدیره و استفاده دقیق‌تر از آن کمک می‌کند، مشخص کردن بازه زمانی مسئولیت هر فرد و اعضای مرتبط با شرکت فعلی و گذشته است. که این قابلیت به راحتی با فعال کردن گزینه‌ی فقط شرکت های مشغول به کار در قسمت اشخاص در رسمیو به سادگی در دسترس است.

۲- جدا کردن بازرسین از اعضای هیئت اصلی هیئت مدیره

همانطور که می‌دانید، بازرسین را نمی‌توان از اعضای اصلی هیئت‌مدیره به شمار آورد. در رسمیو بازرسین و دیگر اعضای هیئت مدیره به صورت تفکیک شده قابل نمایش هستند. میتوان گفت یکی دیگر ازقابلیت‌های رسمیو که دسترسی به اطلاعات را راحت‌تر می‌کند، همین جداسازی اعضای هیئت مدیره از بازرس اصلی و بازرس علی‌البدل می‌باشد. 

مقالات دیگر هم بخوانید