مجله رسمیو

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

خدمات رسمیو در مزایده و مناقصه: دسترسی سریع به اطلاعات و شناخت افراد ذینفع

در صورتی که بخواهید اطلاعاتی در رابطه با شرکت موردنظرتان بدست آورید، باید زمان زیادی را صرف جستجو در سامانه‌های حاکمیتی کنید تا شاید بتوانید داده‌های مربوطه را پیدا کنید. در نهایت ممکن است پس از جستجو در اینترنت هم، نتوانید به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

رسمیو سامانه‌ای کامل برای تحلیل کسب و کارها است و با استفاده از آن می‌توانید به اطلاعاتی از قبیل آدرس شرکت، شماره ثبت، کد اقتصادی، اسامی مدیران و اعضای هیئت‌مدیره به صورت یکجا دسترسی داشته باشید. از این رو نیازی به صرف زمان در سایت‌های مختلف برای پیدا کردن اطلاعات مورد نظر نخواهد بود. 

رسمیو، ابزار تحلیل کسب و کارها در مزایده و مناقصه

در مزایده و مناقصه، دسترسی داشتن به اطلاعات دقیق و معتبر در مورد شرکت‌ها و افرادی که در آن شرکت فعالیت می‌کنند بسیار مهم است. با در دست داشتن اطلاعات دقیق و به‌روز، افراد می‌توانند ریسک‌های مرتبط با مزایده را به حداقل برسانند. از طرفی، این داده‌ها به افراد کمک می‌کند تا رقبا و شرکت‌هایی که در مزایده شرکت می‌کنند را بهتر بشناسند. اما چگونه می‌توان به اطلاعات مورد نظر در زمانی کوتاه و به صورت یکجا دسترسی پیدا کرد؟

رسمیو یک پلتفرم جامع برای تحلیل و ارتباط با کسب و کارهاست. در این سامانه می‌توانید داده‌های شرکت‌ها، اسامی افراد صاحب نظر در شرکت، اعضای هیئت مدیره، محصولات و خدمات و غیره را مشاهده و بررسی کنید.

این سامانه اطلاعات و داده‌های خود را از منابع رسمی حاکمیتی جمع‌آوری کرده و به صورت تفکیک شده در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به طور خلاصه، رسمیو به افراد و سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا کارآمدتر عمل کنند و ارتباطات کسب‌وکار خود را به سطح بالاتری برسانند.

با توجه به اینکه رسمیو اطلاعات ثبتی و سایر داده‌های مربوط به شرکت‌های ایرانی را داراست، در زمانی اندک می‌توانید به اطلاعات دلخواه‌تان دسترسی پیدا کنید.

رسمیو در مزایده و مناقصه چه کمکی به افراد می کند؟

یکی از خدمات رسمیو، کمک به افراد در مزایده و مناقصه است. در صورتی که افراد ذینفع در هر شرکت را بشناسید و اطلاعاتی در رابطه با شرکت مورد نظر داشته باشید، می‌توانید در مزایده و مناقصه بهتر عمل کرده و شانس سواستفاده را به حداقل برسانید.

زمانی که مزایده و مناقصه برگزار می‌شود بهتر است طرفین حاضر در جلسه را بشناسید و اطلاعات کافی در رابطه با آنها داشته باشید، یعنی بدانید چه افرادی در هر شرکت ذینفع هستند، چه اشخاصی در شرکت نقش مهمی را ایفا کرده یا تصمیم‌گیرنده هستند. 

همچنین باید بدانید زیرمجموعه و شرکت مادر کدام است. آیا افراد مشترکی در شرکت‌ها تصمیم گیرنده هستند؟

در صورتی که راجع‌به این موارد اطلاعات کافی داشته باشید، می‌توانید در مزایده و مناقصه عملکرد بهتری داشته و از همه مهم‌تر، کلاهبرداری و سوءاستفاده را به حداقل برسانید.

به طور کلی، شناخت افراد و ساختار سازمانی شرکت‌ها که در مزایده و مناقصه شرکت می‌کنند، امری بسیار مهم است زیرا این شناخت به شما این امکان را می‌دهد تا در فرآیند مزایده بهترین تصمیم‌ها را بگیرید و بهره‌وری بیشتری کسب کنید.

با استفاده از رسمیو می‌توانید روابط ثبتی حاکم بر اشخاص و شرکت‌ها را در قالب شبکه ارتباطات مشاهده کنید. در واقع، شبکه ارتباطات این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا تعاملات شرکتی میان افراد و شرکت‌ها را پیدا کنید.

شبکه ارتباطات در رسمیو

پس از جستجوی نام شرکت یا شخص در رسمیو، آیکن «شبکه ارتباطات» را مشاهده می‌کنید. در صورت کلیک روی آن، اگر در صفحه شرکت باشید، تمامی ارتباطات آن شرکت با شرکت‌های دیگر برای شما نمایش داده می‌شود. اگر هم در صفحه فرد باشید، کلیه ارتباطات شرکتی افراد که از طریق ثبت شرکت ایجاد شده است را می‌توانید مشاهده کنید.

رسمیو در مزایده و مناقصه

با استفاده از این گراف ارتباطات می‌توانید در یک نگاه روابط میان افراد و شرکت‌ها را مشاهده کنید.

گراف ارتباطات رسمیو

گرفتن استعلام یک شرکت و اطمینان از اعتبار آن از اهمیت بالایی برخوردار است. به عبارت دیگر با گرفتن استعلام از شرکت، می‌توانید از وضعیت فعال بودن یا نبودن آن، نوع شرکت (مسئولیت محدود، سهامی خاص)،‌ وضعیت مالیاتی شرکت و غیره مطلع شوید.

روش‌های مختلفی برای استعلام گرفتن وجود دارد و برای این کار نیاز است که به اطلاعاتی از جمله نام شرکت، شماره ثبت یا شناسه ملی شرکت دسترسی داشته باشید. 

برای استعلام گرفتن هم می‌توانید به سایت‌های مختلفی مانند روزنامه رسمی کشور مراجعه کنید. سامانه رسمیو تمامی اطلاعاتی را که برای استعلام گرفتن یک شرکت نیاز دارید، در اختیارتان قرار می‌دهد و حتی می‌توانید از طریق سایت رسمیو نیز استعلام شرکت مورد نظر خود را بگیرید.

سامانه رسمیو چه اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار می دهد؟

برخی از اطلاعاتی که رسمیو در اختیار شما قرار می‌دهد عبارتند از:

 • نام و نام خانوادگی فرد
 • کد ملی و محل صدور شناسنامه
 • اسامی شرکت‌های مرتبط با فرد (به تفکیک جایگاه)
 • آگهی‌های روزنامه رسمی مربوط به فرد

اطلاعات شرکت که شامل موارد زیر است:

 • اطلاعات ثبتی شرکت (وضعیت و نوع شرکت، آدرس، شماره ثبت و غیره)
 • پیشینه تغییرات اصلی شرکت
 • اطلاعاتی در رابطه با اعضای هیئت مدیره، مجوزها و مالکیت‌ها،‌ اطلاعات مالی
 • معرفی مدیر عامل شرکت و صاحبان امضا
 • اطلاعات مربوط به شرکت‌های مادر و زیر مجموعه
 • قراردادهای شرکت با نهادهای دولتی و عمومی
 • ظرفیت تولید و تعداد پرسنل

و غیره.

اطلاعات رسمیو معتبر است؟

اطلاعاتی که در سامانه رسمیو قرار دارند، کاملا مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است. رسمیو با جمع‌آوری و تجمیع داده‌ها از منابع متعدد و مختلف، به ارائه خدمات خود می‌پردازد.

در واقع رسمیو این اطلاعات و داده‌ها را تولید نمی‌کند بلکه اطلاعات را از منابع رسمی جمع آوری کرده و به صورت طبقه‌بندی شده در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

مثلا اطلاعات مربوط به محصولات شرکت‌ها از سایت ایران کد، اطلاعات مربوط به وضعیت شرکت‌ها از تارنماهای سازمان ثبت یا داده‌های مربوط به تجارت شرکت‌ها از سازمان ملل گردآوری می‌ش و در سامانه رسمیو قرار می‌گیرد.

استفاده از رسمیو چه مزایایی دارد؟

استفاده از رسمیو می‌تواند برای شرکت‌ها و افرادی که در جستجوی اطلاعات کسب‌وکارها در ایران هستند، مفید باشد. در ادامه برخی از مهمترین دلایل استفاده از رسمیو را برای شما آورده‌ایم:

1. رسمیو اطلاعات جامع و گسترده‌ای از کسب‌وکارها و سازمان‌ها در ایران ارائه می‌دهد. این اطلاعات شامل جزئیاتی از شرکت‌ها مانند اطلاعات تماس، محصولات و خدمات، وضعیت ثبتی و بسیاری اطلاعات دیگر می‌شود.

2. با دسترسی به اطلاعات شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف، می‌توانید تحلیل‌های دقیق‌تری از بازار و رقبا انجام دهید.

3. با اطلاعات دقیق و قانونی که رسمیو ارائه می‌دهد، می‌توانید از کلاهبرداری و سو استفاده در موارد گوناگون از جمله مزایده و مناقصه جلوگیری کنید.

4. اطلاعات، به صورت طبقه بندی شده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد . با این وجود نیازی به صرف وقت در اینترنت برای جستجوی اطلاعات نیست.

5. اطلاعات رسمیو به طور کاملا قانونی و با رعایت مقررات کشور ایران در اختیار شما قرار می‌گیرد.

6. با دسترسی داشتن به اطلاعات دقیق و جامع، می‌توانید تصمیم‌گیری‌های بهتری در مورد سرمایه‌گذاری، همکاری و توسعه کسب‌وکارتان بگیرید.

7. رسمیو به صورت دوره‌ای اطلاعات خود را به‌روز می‌کند، بنابراین شما همیشه از آخرین اطلاعات و تغییرات در شرکت‌ها و سازمان‌ها مطلع می‌شوید.

محدود نمانید!
دسترسی نامحدود به بانک اطلاعاتی بیش از ۲ میلیون شرکت ایرانی با اشتراک‌های ویژه رسمیو
مقالات دیگر هم بخوانید