مجله رسمیو

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

جستجوی پیشرفته رسمیو؛ با چند کلیک به هدف بزنید!

بخش «جستجو» در سایت‌های مختلف،‌ مخصوصاً سایت‌هایی که منبع داده و اطلاعات هستند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چرا که سهولت دسترسی به اطلاعات برای کاربران بسیار حائز اهمیت است. اگر این اتفاق به درستی رقم نخورد، هرچقدر هم در آن سایت داده‌ها و اطلاعات زیاد و ارزشمندی موجود باشد، قابلیت استفاده چندانی نخواهد داشت.

قسمت جستجوی سامانه رسمیو، به عنوان یکی از قابلیت‌های پر استفاده، به شمار می‌رود. اما با توجه به اهمیت این موضوع، خصوصاً برای برخی مشاغل و گروه‌های خاص، سامانه رسمیو در نسخه جدید خود، قابلیت جستجوی پیشرفته را توسعه داده است. 

آشنایی با جستجوی پیشرفته رسمیو

در این سرویس،‌ کاربر می‌تواند با متغیرهای مختلف، برای شرکت‌های کشور فیلتر تعریف کرده و از بین حدود دو میلیون شرکت، به فهرست مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. 

این قابلیت به مشاغل و گروه‌های مختلف اجازه می‌دهد، با توجه به اهداف شغلی خود به فهرست‌های مختلف و متنوع از شرکت‌ها دسترسی داشته و بتوانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. 

جستجوی پیشرفته، بر چه اساسی انجام می‌شود؟

سامانه رسمیو، پنج متغیر اصلی را برای دسته‌بندی شرکت‌ها در جستجوی پیشرفته قرار داده است. این متغیرها، اصلی‌ترین متغیر تنوع شرکت‌ها است. در ادامه، این متغیرها به تفکیک معرفی خواهند شد.

برای آشنایی بیشتر و نحوه استفاده از این خدمت، اینجا کلیک کنید.

اطلاعات ثبتی و تماس

مهم‌ترین ویژگی که شرکت‌های کشور با آن‌ تفکیک و شناخته می‌شوند، اطلاعات ثبتی و تماس آن‌هاست. در این قسمت از جستجوی پیشرفته رسمیو می‌توانید نام شرکت، اطلاعات ثبتی، تاریخ تأسیس، شرکت‌های مادر یا زیرمجموعه،‌ کد اقتصادی، ایمیل و غیره را انتخاب کنید و به فهرست شرکت مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

اگر تا قبل از این برای پیدا کردن یک شرکت، حتما نیاز به نام یا کد اقتصادی آن داشتید،‌ با این قابلیت ویژه سامانه رسمیو،‌ می‌توانید با شماره تلفن، ایمیل یا تاریخ تأسیس، شرکت‌ها را دسته بندی و مشاهده کنید. به عنوان می‌توانید به همه شرکت‌هایی که در کشور در یک تاریخ مشخص تأسیس شده‌اند دسترسی داشته باشید. جالب نیست؟

مجوزها و صنعت

در این قسمت از جستجوی پیشرفته رسمیو، می‌توانید به فهرست شرکت‌هایی که یک مجوز خاص دارند،‌ دسترسی داشته باشید. مثلا فهرست شرکت‌هایی که در زمینه تولید مصنوعات چرمی یا قطعات فلزی فعالیت می‌کنند با این قابلیت جدید رسمیو در دسترس شماست.به علاوه می‌توان فهرست همه شرکت‌هایی که مجوز دانش‌بنیان یا مجوز سازمان برنامه دارند و یا بین شرکت‌های بورسی هستند را نیز در این قسمت به دست آورد. 

اعضای هیئت مدیره و کارکنان

در جستجوی پیشرفته رسمیو، شما می‌توانید نام یکی از افراد هیئت مدیره یک شرکت را بزنید و اطلاعات شرکت دسترسی پیدا کنید. یا اگر فردی در هیئت مدیره چند شرکت عضویت دارد و شما می‌خواهید آن شرکت‌ها را بشناسید،‌ اسم آن فرد را در این قسمت وارد می‌کنید و به فهرست شرکت‌هایی که در حال حاضر یا گذشته این فرد از اعضای هیئت مدیره آن بوده است، دسترسی پیدا می‌کنید. 

اطلاعات مالی

در این قسمت یک قابلیت ویژه‌ دیگری نیز وجود دارد که شما می‌توانید با لحاظ کردن تعداد کارمندان شرکت‌ها، آن‌ها را فیلتر کنید. یعنی به فهرست شرکت‌هایی که مثلا بیش از 200 کارمند دارند یا کمتر از 10 کارمند دارند را بشناسید و به اطلاعات آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

اطلاعات جغرافیایی

موضوعات و اطلاعات مالی شرکت‌ها، از متغیرهایی است که اهمیت زیادی برای کاربران دارد. در جستجوی پیشرفته رسمیو می‌توانید با وارد کردن اطلاعاتی مانند سرمایه ثبتی شرکت‌ها، میزان ارز دریافتی آن‌ها، حجم قراردادهای دولتی و … به فهرست شرکت‌های مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال می‌توانید مبلغی را در قسمت ارزهای دریافتی درج کنید و با فهرست شرکت‌هایی که بیش از آن مبلغ ارز دریافت کرده‌اند، آشنا شوید. 

آخرین متغیر جستجوی پیشرفته رسمیو،‌ اطلاعات جغرافیایی است. همچنین در این قسمت می‌توانید به کمک استان یا شهر ثبت شده هر شرکت‌ به اطلاعات آن، دسترسی پیدا کرد. به عنوان مثال شما یک کد پستی دارید که می‌خواهید متوجه شود اطلاعات شرکتی که در آن کد پستی مشغول فعالیت است،‌ به چه صورت است. با درج کد پستی در این قسمت می‌توانید به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید. 

جستجوی پیشرفته رسمیو، برای چه کسانی مفید است؟

هر کاربری که به سامانه رسمیو می‌آید و با اطلاعات شرکت‌های کشور کار دارد، می‌تواند از این سرویس استفاده کند و به فهرست شرکت‌های کشور در موضوعات مختلف دسترسی پیدا کند. اما این قابلیت، برای برخی گروه‌ها، کاربردپذیری ویژه‌ای دارد که می‌توان در مشاغل خود از آن استفاده کنند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌شود:

بازاریابان و فروشندگان

قابلیت ویژه‌ای که رسمیو به سامانه‌اش اضافه کرده است، جستجوی پیشرفته شرکت‌هاست. یعنی شرکت‌های بازاریابی و بازاریابان می‌توانند با متغیرهای مختلف، شرکت‌های کشور را فیلتر کنند و شرکت‌هایی که مد نظرشان است را انتخاب و محصول خود را به آن‌ها معرفی کنند. هرکدام از اشتراک‌های رسمیو،‌ به مقدار مشخصی می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. برای مشاهده و بررسی اشتراک‌ها، اینجا را کلیک کنید.

سهامداران و سرمایه‌گذاران

ممکن است سرمایه‌گذاری به این نتیجه برسد که در یک صنف خاص فعالیت کند. این سرمایه‌گذار می‌تواند به رسمیو مراجعه کند و در قسمت جستجوی پیشرفته، با همه شرکت‌های حاضر در آن صنف آشنا شود و اطلاعات و عملکرد آن‌ها را با هم مقایسه کند. سهامداران هم می‌توانند همه شرکت‌های هم صنف شرکت خود را بشناسند و با اطلاعات آن‌ها آشنا شوند.

صنعتگران و تولیدکنندگان

آیا به عنوان یک تولیدکننده برای شما جذاب نیست که با همه شرکت‌هایی که آن کالا را در کشور تولید می‌کنند یا آن را از کشورهای دیگر وارد می‌کنند، آشنا شوید. در رسمیو با ارائه این قابلیت به آسانی و تنها با یک کلیک،‌ به همه این اطلاعات دسترسی داشته باشید و حتی از آن ها در قالب اکسل خروجی بگیرید. 

محدود نمانید!
دسترسی نامحدود به بانک اطلاعاتی بیش از ۲ میلیون شرکت ایرانی با اشتراک‌های ویژه رسمیو
مقالات دیگر هم بخوانید