مجله رسمیو

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

4 فایده سامانه رسمیو برای نهادهای پولی و مالی

سامانه رسمیو، نهادهای پولی مالی

در کنار شرکت‌های بازاریابی که در یادداشت قبلی به آن‌ها پرداخته شد، یکی دیگر از گروه‌هایی که داده‌ها و اطلاعات موجود در سامانه رسمیو می‌تواند گره از مشکلات آن‌ها باز کند و به تصمیم‌گیری دقیق‌تر و بهینه‌تر آن‌ها کمک کند، نهادهای پولی و مالی هستند. با توجه به حجم زیادی از تعاملات نهادهای پولی و مالی با شخصیت‌های حقوقی و شرکت‌ها است، رسمیو این قابلیت را برای آن‌ها فراهم کرده تا به راحتی به انواع اطلاعات شرکت‌هایی که با آن‌ها تعامل دارند یا می‌خواهند با آن‌ها تعامل داشته باشند، دسترسی پیدا کنند. 

نهادهای مالی یعنی چه کسانی؟

سرمایه‌گذاران دو نوع هستند؛ عده‌ای آستین را بالا می‌زنند و با تخصص و تجربه‌ای که دارند، خود وارد گود سرمایه‌گذاری می‌شوند. ولی گروهی دیگر هستند که تخصص و فعالیت‌شان در موضوعات دیگر و از طریق نهادهای مالی مثل بانک ها، سبدگردان‌ها و کارگزاری‌ها و … سرمایه‌گذاری می‌کنند. برای همین، نهادهای مالی هم که نقش این واسطه‌گری مالی را بازی می‌کنند، به اطلاعات درست و متقن، بیش از هر چیزی نیاز دارند. اطلاعاتی که به آن‌ها کمک کند که شرکت‌ها و شرکت‌داران را به خوبی بشناسند و بهترین تصمیم را برای سرمایه‌گذاری بگیرند.

اطلاعاتی که برای نهادهای مالی می‌تواند جذاب باشد:

  1. اعضای هیئت مدیره فعلی و گذشته آن شرکت؛
  2. سرمایه‌ ثبتی آن شرکت و تغییراتی که در طول زمان داشته است؛
  3. آشنایی با هلدینگ‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه و اعضای هیئت مدیره آن‌ها؛
  4. ارائه سرویس API دسترسی به اطلاعات همه شرکت‌های کشور.

رسمیو به جای اطلاعات، به شما سرویس ارائه اطلاعات را می‌دهد!

برای خیلی از شرکت‌ها، مخصوصاً شرکت‌های بزرگ، این جذابیت وجود دارد که به جای اینکه برای دسترسی به اطلاعات شرکت‌ها هر بار به سامانه رسمیو بیایند، به صورت مستقیم به سرور رسمیو متصل باشند و درخواست اطلاعات را از طریق شبکه داخلی خود به سرور رسمیو بدهند و پاسخ بگیرند. این امکان در رسمیو فراهم است. شرکت‌ها درخواست سرویس API هر اطلاعاتی را داشته باشند، شرکت پیشگامان رسمی پردازش دانا، این سرویس را در شبکه داخلی آن‌ها فعال می‌کند. برای مشاهده و بررسی شرایط ارائه سرویس API اینجا را بخوانید.

دسترسی راحت به اطلاعات شرکت‌های بورسی، و کلنجار با شرکت‌های غیربورسی!

همانطور که می‌دانید، هر شرکتی که پا به بورس می‌گذارد،‌ باید بسیاری از اطلاعات خود را شفاف کند و به همین دلیل از طریق سایت‌های بورسی،‌ به راحتی می‌توان به اطلاعات این شرکت‌ها دسترسی پیدا کرد. اما برای نهادهای مالی، صرفاً اطلاعات شرکت‌های بورسی مورد نیاز نیست،‌ بلکه ممکن است در یک بازار یک شرکت سهامی خاص، اهمیت زیادی پیدا کند و دسترسی به اطلاعات آن، حیاتی شود. قبل از رسمیو، نهادهای مالی برای دسترسی به این اطلاعات،‌ چند نفر را استخدام می‌کردند تا در فضای مجازی جستجو کنند و اطلاعات را از سایت‌ها و منابع مختلف بیابند، اما رسمیو همه این اطلاعات را یکجا و به صورت یکپارچه و متقن در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. ضمن اینکه تجمیع همه این اطلاعات، این قابلیت را به رسمیو داده است که ارزش‌افزوده‌های جذابی روی داده‌ها و اطلاعات ایجاد کند که می‌تواند برای نهادهای مالی مورد استفاده باشد.

نمایش شرکت‌های مادر و زیرمجموعه!

شرکت‌های تو در تو و پیچیده یکی از معضلات فعالین اقتصادی است. اینکه بتوان یک شرکت را تحلیل کرد و شرکت های مادر و زیرمجموعه را شناسایی کرد یکی از خدماتی است که رسمیو به کاربران خود ارائه می‌دهد. شما با این قابلیت در تب اشخاص در صفحه شرکت‌ها می‌توانید شرکت‌های مادر به معنای عضو در هیئت مدیره و شرکت‌های زیرمجموعه به معنی شرکت‌هایی شرکت اصلی در آنها عضویت هیئت مدیره دارد را ملاحظه کنید.

 

مقالات دیگر هم بخوانید